Spacer z przewodnikiem po Dzielnicy Zamkowej w Poznaniu

To niesamowite jak wiele nowych i ciekawych rzeczy można się dowiedzieć o miejscu, w którym żyje się od urodzenia. Przekonały się o tym nasze seniorki podczas spaceru po poznańskiej Dzielnicy Zamkowej z Panem Marcinem Radomskim – znawcą historii Poznania.

Pomimo pochmurnego, deszczowego poranka, na spotkanie z panem Marcinem stawiła się grupa wiernych słuchaczek. Miejsce zbiórki ustalono na Placu Mickiewicza pod słynnymi Dwoma Krzyżami, pomnikiem upamiętniającym Poznański Czerwiec 56'. Z tego miejsca rozciąga się widok na trzy przepiękne budowle: stuletni Uniwersytet im. A. Mickiewicza z jednej strony, z drugiej na Zamek Cesarski, a na wprost wspaniały gmach Opery poznańskiej. Dzielnica Zamkowa, która miała gloryfikować niemieckie panowanie na wschodzie jest obecnie poznańskim centrum kultury i nauki. 

Podczas spaceru pan Marcin jak zwykle oczarował słuchaczki ciekawostkami i anegdotami historycznymi. Panie już nie mogą się doczekać kolejnych spacerów! 

20190713 103442Zajęcia realizowane w ramach projektu "Potencjał seniora wart poznania” finansowanego ze środków pochodzących z Miasta Poznania przeznaczonych na działania na rzecz osób w wieku emerytalnym.

logo poznania36