Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

Jak co roku, 1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Z tej okazji, w niedzielę 30 września, w piękny, słoneczny dzień wolontariusze Stowarzyszenia mali bracia Ubogich ruszyli ulicami Lublina, by podarować trochę radości i uśmiechu napotkanym seniorom. Zapraszamy do lektury relacji wolontariuszki Katarzyny Zwierz. 

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych został ustanowiony w 1990 r. przez ONZ. W dzisiejszych czasach szczególnie ważne jest by pamiętać, o tych, którzy wnoszą bardzo wiele w nasze społeczeństwo swoim wieloletnim doświadczeniem życiowym. W końcu starość dotknie każdego z nas, prędzej czy później, więc warto celebrować również i ten dzień oraz zapisać go jako ważną datę w kalendarzu.

Dzien Seniora 141 wynik

 

W Lublinie, przy ulicy Akademickiej, w nDzien Seniora 148 wynikiedzielne przedpołudnie, można było zauważyć liczne kosze z pięknymi, czerwonymi różami, które swą barwą przeplatały się z różowymi balonami. Już po pewnej chwili, około godziny 12 wolontariusze ruszyli w stronę Ogrodu Saskiego, by z uśmiechem na ustach wręczać kwiaty i składać życzenia osobom starszym.  Lekkie zdziwienie, ale również niezwykła radość w oczach i pozytywne zaskoczenie malowały się na twarzy licznych osób. Im bardziej wolontariusze zbliżali się w kierunku Placu Litewskiego, tym róż robiło się coraz mniej. Zarówno osoby starsze, jak i liczni przechodnie byli zainteresowani ideą Stowarzyszenia. Słońce , które towarzyszyło całą drogę odzwierciedlało aurę panującą wokół całego święta. Na Starym Mieście wolontariusze do końca już opróżnili swoje kosze,  

 Obchody międzynarodowego Dnia Osób Starszych były przepełnione radością, ale również wzruszeniem i na pewno pozostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników.