Międzynarodowy Dzień Osób Starszych 2019

To święto podkreśla rolę seniorów w społeczeństwie i konieczność propagowania wszelkich działań mających na celu zapewnienie im godnego życia.

MDOS 2019 1080 x1080pxZ tej okazji mali bracia Ubogich, jak co roku, zapraszają wszystkich seniorów na JARMARK KREATYWNOŚCI. Odbędzie się on 29 września (w godz. 11:00-16:00)  w Ogrodzie Saskim.
To międzypokoleniowy piknik, podczas którego zapoznać się można z szeroką ofertą aktywności, usług i produktów odpowiadających na potrzeby osób starszych - od biur podróży, ubezpieczeń, bezpieczeństwa przez realizację różnorodnych hobby, oferty Klubów Seniora i Ośrodków Pomocy Społecznej.
Uczestnicy będą mogli skorzystać z nieodpłatnych badań i konsultacji, a farmaceuci, którzy udzielą informacji nt. zasad refundacji leków i dostępu do leków dla seniorów oraz zamiany leków na tańsze odpowiedniki.
Lubiącym ruch zaproponujemy zajęcia konkurencje rekreacyjne z nagrodami. Będzie też aktywny pokaz chińskich ćwiczeń energetycznych. Wystawcy przygotowali też różnorodne warsztaty i konkursy i wiele innych atrakcji. Na gości czekać będzie także bogaty program artystyczny. Na scenie zagoszczą Wojciech Dąbrowski z Wielkim Finałem Festiwalu M. Fogga, stylowe seniorki i stylowi seniorzy z Pokazem Mody 60+. Pokaz mody w ich wydaniu to potwierdzenie, że styl i elegancja nie ma metryki, a o wygląd należy dbać w każdym wieku. Tradycyjnie na zakończenie radosną zabawę zapewni DJ Wika.
Międzynarodowy Dzień Osób Starszych to nie tylko święto seniorów, ale też ich rodziny, przyjaciół i sympatyków. Wszyscy są tu mile widziani! – zachęca Joanna Mielczarek, dyrektor Stowarzyszenia mali bracia Ubogich.

Warszawskie obchody Międzynarodowego Dnia Osób Starszych w Ogrodzie Saskim Stowarzyszenie mali bracia Ubogich zainicjowało w 2004 roku. Początkowo była to akcja o charakterze happeningu polegająca wyłącznie na wręczaniu seniorom kwiatów i składaniu życzeń z okazji ich święta.
Od 2006 roku, wspólnie z organizacjami skupionymi w FORUM50+, akcja zaczęła nabierać charakteru pikniku pro-seniorskich organizacji pozarządowych, by w 2009 roku (przy współpracy z Urzędem Miasta St. Warszawy) zyskać charakter pikniku rodzinnego mającego zachęcać seniorów do różnorodnej aktywności. – opowiada J. Mielczarek.
Z roku na rok obchody cieszą się coraz większym zainteresowaniem warszawiaków. W ubiegłym roku JARMARK KREATYWNOŚCI w Ogrodzie Saskim zgromadził już ponad 3 000 uczestników!

Z wielką radością zapraszamy wszystkich seniorów i przyjaciół osób starszych do celebracji tego wyjątkowego święta. W niedzielę, 29 września wspólnie pokażemy, że jesień życia może mieć mnóstwo pięknych barw!

Jesteś seniorem? Przyjdź koniecznie i weź ze sobą bliskich - sąsiadów, znajomych, dzieci, wnuki. Lub przyjdź sam - na miejscu poznasz mnóstwo ciekawych świata seniorów takich jak Ty!

Jesteś bliskim seniora? Weź go pod rękę i przyprowadź do Ogrodu Saskiego, aby wspólnie świętować ten dzień.

Do zobaczenia 29 września w Ogrodzie Saskim!