Masz moc, aby odmienić Święta samotnych seniorów! Ruszyła nasza wigilijna zbiórka!

Co byś zrobił, gdybyś był niewidzialny?

Niewidzialność, zwłaszcza dla dzieci czy młodych osób, może wydawać się czymś niesamowitym i dawać nieograniczone możliwości. A co jeśli naprawdę przez wiele dni, a nawet lat nikt by Cię nie dostrzegał? Nie interesował się Twoimi potrzebami? Niestety, dla tysięcy seniorów to smutna codzienność.

VIDEO

„Samotność sprawia, że znikamy... Stajemy się niewidzialni. Od lat Święta nie są już dla mnie tak radosne, jak kiedyś. Dzieci wyjechały, a męża już nie ma. Boże Narodzenie jest coraz smutniejsze…” - to słowa jednej z podopiecznych mbU.

Wspieramy naszych podopiecznych cały rok, ale Święta to szczególny czas. Tradycją stały się już nasze świąteczne spotkania, które gromadziły przy wspólnych stołach setki podopiecznych i towarzyszących im wolontariuszy. Było jak w rodzinie. Niestety, w tym roku świąteczne plany przygotowane z myślą o naszych seniorach musiały ulec zmianie. Nie możemy przecież pozwolić, by przez trudności związane z pandemią ci starsi ludzie czuli się jeszcze bardziej wykluczeni. Dlatego planujemy, że do każdego z nich dotrzemy z wigilijnym posiłkiem, podarunkiem i świąteczną ozdobą. Mamy też dla seniorów jeszcze jedną niespodziankę. Dzięki wolontariuszom postaramy się umożliwić im spotkania online z innymi seniorami i wolontariuszami, by mogli złożyć sobie życzenia i wspólnie pokolędować. A to nie ostatnia z niespodzianek, jaką dla nich w tym świątecznym czasie planujemy...
Koszt kolacji wigilijnej wraz z upominkiem i świąteczną ozdobą dla jednego seniora to 50 zł. WystarczyBUTTON2 wejść na stronię zbiórki: www.podarujwigilie.pl, aby wesprzeć świąteczną akcję Stowarzyszenia mali bracia Ubogich. Każda, nawet najmniejsza wpłata ma ogromne znaczenie.