Majowy spacer po Ogrodzie Botanicznym

23 maja udaliśmy się razem z wolontariuszami oraz podopiecznymi do lubelskiego Ogrodu Botanicznego UMCS, żeby podziwiać piękne kwiaty i cieszyć się wspaniałą majową pogodą.

 Tym razem spotkaliśmy się wyjątkowo o godzinie 10:00 z grupką około 30 osób: wolontariuszy oraz podopiecznych, żeby cieszyć się piękną wiosenną pogodą, urokiem i zapachem kwiatów oraz śpiewem ptaków. Pogoda była przepiękna, a widoki wręcz urzekające. Nasze podopieczne zachwycały się ogromnymi drzewami, kwitnącym różanecznikiem, przystawały aby powąchać pięknie pachnące jaśminy oraz przyjrzeć się pięknym różnorodnym piwoniom oraz liliom. Podczas spotkania mieliśmy także okazję zasiąść przy wspólnym stole gdzie przy herbatce oraz ciastku mogliśmy porozmawiać i cieszyć się naszą obecnością. Ostatnim punktem naszej krótkiej wycieczki była wizyta w Dworku Kościuszki. Przepięknie położonym niewielkim muzeum, w którym zgromadzone są eksponaty związane z Tadeuszem Kościuszką, ale też z noblistką Marią Skłodowską Curie.

To był naprawdę piękny i radosny czas, pełen uśmiechów i życzliwych słów. Podopieczni byli bardzo szczęśliwi, że mogli się spotkać w tym wyjątkowym miejscu i wspólnie spędzić czas. Wszyscy seniorzy zgodnie uznali, że chcą częściej wychodzić i korzystać z uroków pięknych miejsc w naszym mieście. W Lublinie jest przecież tyle zieleni.

 

Fotoram.io