Lekcja muzealna w Muzeum Narodowym w Poznaniu

Dla grona miłośniczek sztuki w poznańskim oddziale mbU żadna pogoda nie jest straszna, gdy w grę wchodzi spotkanie z wielkimi dziełami. W upalne czerwcowe popołudnie wybrały się na lekcję muzealną pod tytułem „TOP 10 Muzeum Narodowego w Poznaniu”, by w przyjemnych wnętrzach galerii obejrzeć i posłuchać o najważniejszych obrazach zgromadzonych w naszym mieście .

Muzeum Narodowe w Poznaniu szczyci się ponad 150-letnią historią i należy do największych muzeów sztuki w Polsce. Wiele z tych najbardziej zachwycających dzieł, znalazło się w Poznaniu za sprawą hrabiego Atanazego Raczyńskiego, dyplomaty i kolekcjonera. Stąd nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy właśnie przy jego rodzinnym portrecie. Jednak najważniejszym przystankiem podczas tej wyjątkowej lekcji, był jedyny w Polsce obraz Claude’a Moneta „Plaża w Pourville” - ponoć namalowany w mniej niż godzinę!

Panie były oczarowane zarówno pięknem oglądanych dzieł jak i opowieściami o nich, za które serdecznie dziękujemy pani Martynie Łukasiewicz z MNP.

Zapraszamy do galerii zdjęć z tego spotkania.

muzeumZajęcia realizowane w ramach projektu "Potencjał seniora wart poznania” finansowanego ze środków pochodzących z Miasta Poznania przeznaczonych na działania na rzecz osób w wieku emerytalnym.

logo poznania35