Kulig w Stajni Stanka

Wyjazd z Seniorami do stajni Stanka w Lisowie bardzo spodobał się wszystkim naszym podopiecznym. Ciepło wspominamy to miejsce z Wakacji Jednego Dnia w lecie – dlatego tym milej było nam odwiedzić stajnię w okresie zimowym.

Zebraliśmy się o godzinie 10.00 rano przed naszym stowarzyszeniem przy ul.Akademickiej 4. Wszyscy ciepło ubrani wyjechaliśmy z dobrym nastrojem, a humory nam dopisywały – przez całą drogę śpiewaliśmy piosenki. O godzinie 11:00 dotarliśmy na miejsce. Podróż do lasu zachwycała nie jedną osobę , ponieważ śnieżne drzewa i pola okryte bielą tworzyły piękny niepowtarzalny klimat naszej wyprawy. Przy stajni jest budynek z zapleczem kuchennym i toaletą i tam czekała na nas kawa, herbata i coś słodkiego. Przywitały nas też dwa wspaniałe małe pieski, które przez cały pobyt nie opuszczały nas na krok. O godz. 11:30 – pod budynek socjalny podjechały sanie zaprzężone w pięknego konia i część seniorów wsiadła i udała się wraz z woźnicą na kulig w tereny tu przylegające – czyli w pola i lasy. Radości nie było końca. W samo południe pierwsi pasażerowie sań – po rundzie turystyczno - zwiedzającej udali się do ogniska . Tam przy ognisku – był przygotowany stół a na nim kiełbaski, pieczywo i dodatki.
Śpiew, rozmowy, zachwyty i radość towarzyszyła seniorom cały czas. Atrakcje, jakie na nas czekały długo pozostaną w pamięci wszystkich seniorów. O godzinie 15:00 wróciliśmy do Lublina szczęśliwi m uśmiechnięci i dotlenieni. Wycieczka – kulig bardzo się udał . Wszyscy myślimy o powrocie w to magiczne miejsce-  może w porze wiosennej . Bo też jest tam za pewnie pięknie.
Relacja wolontariuszki Zofii Zaorskiej.