„Kolaż marzeń” - opowiedzmy o tym, co dla nas ważne

O czym marzą osoby starsze i czy wierzą, że marzenia się spełniają? W ostatnią sobotę lipca seniorki z warszawskiego oddziału mbU spotkały się, by wykreować wizje swoich pragnień na papierze. Przy użyciu nożyczek wycinały kawałki obrazów, tworząc osobisty kolaż marzeń. Mottem spotkania był cytat z filmu Stowarzyszenie Umarłych Poetów: „Tylko w swoich marzeniach człowiek jest naprawdę wolny”.

Warsztatom towarzyszyła dyskusja o tym, czym właściwie są marzenia. "Czasem marzenie to tęsknota za tym, co utracone - za młodością, za bliskimi, którzy odeszli, za zdrowiem” - powiedziała jedna z uczestniczek. Inne panie opowiadały zaś o potrzebie podróży - pani Hanna marzy o wyprawie na norweskie fiordy, pani Stefania chciałby polecieć do Ziemi Świętej, a pani Bożenna chciałaby jeszcze raz popodziwiać architekturę kościelną w Pułtusku.

Pojawiały się też marzenia o pięknym domu skąpanym w zieleni i kolorowym miejskim ogródku,

z którego nikt nie kradnie kwiatów. Nie zabrakło pragnień duchowych. Nasze seniorki pragną pokoju na świecie, harmonii w relacjach rodzinnych i bezpieczeństwa.

Kolaż marzeń to często kolaż naszych doświadczeń i chęć, by powtórzyć je w nowym, wspanialszym wydaniu. Jednak nie warto zamykać się tylko na to, co było. Pani Leonora podkreśliła, że chce dostrzegać nowe możliwości. To, co zupełnie nieznane potrafi zaskoczyć i dać nowej energii do życia!