IX Poznański Dzień Organizacji Pozarządowych

W ostatnią sobotę w stolicy Wielkopolski miał miejsce IX Poznański Dzień Organizacji Pozarządowych i I Targ Ekonomii Społecznej. Impreza odbyła się pod hasłem „Poznański Targ Dobra” i faktycznie, można było na nim spotkać mnóstwo dobra: dobrych ludzi, idei, inicjatyw. Oczywiście nie mogło tam zabraknąć Stowarzyszenia mali bracia Ubogich.

Nasi wolontariusze pięknie i kolorowo udekorowali stanowisko a potem dzielnie dyżurowali na nim od 10:00 do 16:00. Pogoda na szczęście dopisała i na świętym Marcinie pojawiło się mnóstwo zwiedzających. Wszystkim zainteresowanym opowiadaliśmy o naszej działalności i zachęcaliśmy do wolontariatu na rzecz osób starszych. Seniorów przekonywaliśmy natomiast, że samotność nie jest dobrym towarzyszem, szczególnie w starszym wieku.

Była to również doskonała okazja do nawiązania kontaktu z innymi organizacjami działającymi w Poznaniu. Mogliśmy się przekonać jak wielu dobrych ludzi działa na naszym fyrtlu. Mamy nadzieję, że nowo zawarte znajomości zaowocują ciekawymi dla naszych seniorów wykładami i warsztatami.

IX dzien organizacji pozarzadowych