Ćwiczenia pamięci i koncentracji

W poznańskich oddziale "małych braci Ubogich" odbyły się  kolejne warsztaty z technik pamięci i koncentracji. Zajęcia, które odbywają się cyklicznie - już od roku, cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem naszych Seniorów.

Przez rok utworzyła się stała grupa sumiennie ćwiczących osób, grupa jest jednak otwarta na nowe chętne osoby, które chcą usprawnić swoja pamięć i koncentrację.

Zajęcia prowadzi nasza wolontariuszka – Beata Uchto, psycholog i nauczyciel języka polskiego. Karty pracy, które przygotowuje dla Seniorów pochodzą z różnych przeznaczonych do tego celu materiałów książkowych, jak również pisze je dla naszych Seniorów samodzielnie, dostosowując je  do potrzeb i zainteresowań naszych podopiecznych.

Dzięki temu, że materiały są zróżnicowane, Seniorzy ćwiczą różne funkcje poznawcze: pamięć, koncentrację, uwagę, spostrzeganie itp. Każdy uczestnik zajęć otrzymuje zadanie do domu. 

Na ćwiczeniach panuje miła, przyjazna atmosfera a ćwiczenia nieraz dostarczają dużo radości i śmiechu (krzyżówki, rebusy, wykreślanki), przywołują też wiele wspomnień. Te zajęcia to również okazja do spotkania towarzyskiego, okazja do miłych przyjacielskich rozmów przy herbacie, wymiany poglądów, dzielenia się wspomnieniami, doświadczeniami i zdobytą wiedzą.

Pamięć pomaga nam w lepszym, codziennym funkcjonowaniu i dlatego jest to funkcja, którą należy ćwiczyć i usprawniać systematycznie, w każdym wieku.

Zapraszamy do naszej galerii.

Spotkanie  zostało współrealizowane w ramach projektu „Starość nie musi być taka samotna” współfinansowanego ze środków pochodzących z Urzędu Miasta Poznania przeznaczonych na działania na rzecz osób w wieku emerytalnym.