Bajkoterapia - czytaj na zdrowie

Bajki  prawie każdemu kojarzą się z dzieciństwem. Pomimo upływającego wieku, większość z nas nadal uwielbia magiczne historie. W naszych podopiecznych również ciągle drzemie małe dziecko, pragnące przenieść się w zaczarowany świat bajek, który niesie  za sobą wartościowe przesłanie. Przekonaliśmy się o tym na ostatnim spotkaniu z Panią Magdaleną Połoncarz, która specjalizuje się prowadzeniem bajkoterapii.

 

Podczas poniedziałkowego spotkania wspoFotoram2.iominaliśmy cudowne lata dzieciństwa i dzieliliśmy się nawzajem ulubionymi tytułami bajek i baśni. Podczas naszych dyskusji  zwracaliśmy szczególną uwagę na morał i wartości płynące z treści bajek. Seniorzy bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, byli zachwyceni  zajęciami i ćwiczeniami.  Na szczególne wyróżnienie zasługuje Pan Tadeusz, który wykazał się ogromnym zaangażowaniem i wiedzą na dany temat. Podczas spotkania wszyscy uczestnicy wcielili się w role postaci z bajki przygotowanej przez prowadzącą. Wspólnie przedstawiliśmy inscenizację cudownie się przy tym bawiąc. W oczach seniorów można było dostrzec iskierki, które wyrażały tęsknotę za dzieciństwem, a jednocześnie wywoływały radość wspomnień.

 

 


Na zakończenie spotkania umówiliśmy się z Panią Magdą, że na kolejnych zajęciach w lipcu, nie może zabraknąć magicznej atmosfery bajek.