"Pożegnanie lata" w Kampinowskim Parku Narodowym

W tym roku długie, gorące lato nas rozpieściło, ale nie da się ukryć, że jesień już u progu. Ostatnie ciepłe słoneczne chwile spędziliśmy z18 9 Ognisko Kampinos mbU 21 podopiecznymi z Warszawy i Pruszkowa w Izabelinie, poznając przyrodę i historię Puszczy Kampinoskiej.

Pogoda nam sprzyjała – na Polanie Jakubów, gdzie się zatrzymaliśmy, udało się zorganizować ognisko, zjeść pyszne kiełbaski i ciasto! A była ku temu okazja. W ten ciepły, słoneczny dzień obchodziliśmy podwójne urodziny – pani Ani i pani Niny.

18 9 Ognisko Kampinos mbU 17

Obdarowane kwiatami i ciepłymi słowami solenizantki, razem z kolegami i koleżankami, miały okazję posłuchać niezwykle ciekawej opowieści pana Michała – leśnika – o parku i jego mieszkańcach. Pokazał on uczestnikom wyprawy poroże łosia i jelenia, skóry z borsuka i dzika, odpowiedział na wiele pytań i swoimi historiami rozbudził apetyt na kolejne wizyty w Kampinosie.

Ten piękny jesienny dzień, naszą ostatnią w sezonie wycieczkę, zakończyliśmy spacerem po cichym, urokliwym parku. I wypełnieni optymizmem, słońcem, świeżym powietrzem i pysznym jedzeniem – wróciliśmy do Warszawy.