Wakacje Jednego Dnia - Dąbrówka

Wszyscy z niecierpliwością wyczekiwali wyprawy na łono przyrody, aby pospacerować po parku, posłuchać śpiewu ptaków, zjeść kiełbaskę upieczoną nad ogniskiem, a przede wszystkim spędzić wspólnie czas razem z innymi podopiecznymi oraz wolontariuszami tak chętnie pomagającymi podczas wycieczki.  W końcu nadszedł dzień wyjazdu, wtorek 14 sierpnia i wybraliśmy się na trzecią w tym roku wycieczkę w ramach Wakacji Jednego Dnia. Tym razem nasza grupa podopiecznych oraz wolontariuszy wybrała się do oddalonej o niespełna 20 km od Lublina Dąbrówki, aby miło spędzić dzień w „Parku Dźwięków. Zapraszamy do lektury relacji z wyjazdu. 

Dabrowka 1041 wynikPierwsi seniorzy przybyli do nas już o 8 rano. Byli szczęśliwi, że mogą spotkać się i wspólnie wybrać na wycieczkę. Dla wielu z nich była to pierwsza wycieczka w tym roku. Szczególnie wzruszone wyjazdem były panie które dzięki nam mogły opuścić mieszkanie i wybrać się na wycieczkę, na której wolontariusze wozili ją na wózkach inwalidzkich.  

W urokliwej Dąbrówce dowiedzieliśmy się jakie gatunki ptaków zamieszkują miejscowe lasy. Pani ornitolog opowiedziała nam z pasją o zimorodkach, żołnach, kosach oraz wilgach które można zaobserwować w Lasach Kozłowieckich, a następnie oprowadziła po Parku Dźwięków gdzie mogliśmy posłuchać pięknych dźwięków natury. W dalszej części parku mieliśmy okazje podziwiać stare maszyny rolnicze. Dla wielu naszych podopiecznych, był to powrót do lat młodości gdy sami pracowali na roli lub oglądali podobne maszyny u znajomych lub rodziny.   

Dabrowka 1048 wynikPrzed gorącym słońcem uciekliśmy do starej stodoły zaadoptowanej na muzeum, w którym zgromadzone zostały stare radioodbiorniki oraz wymyślne instrumenty muzyczne. Martyna, która oprowadzała nas po parku przygotowała dla naszych seniorów dźwiękową zabawę. Podopieczni oraz wolontariusze odgadywali jakie produkty znajdują się w dmuchanych białych rękawiczkach. Radości było co nie miara. Po łamigłówkach wybraliśmy się na krótki spacer żeby obejrzeć pozostały fragment parku.

Po spacerze posililiśmy się smakowitymi kiełbaskami z ogniska, które dodały nam energii do dalszych atrakcji. Seniorzy zgromadzeni przy stołach z chęcią grali w rozmaite gry planszowe ćwiczące pamięć oraz kreatywność.

Pod koniec pobytu w Dąbrówce wybraliśmy się jeszcze do miejscowego zwierzyńca. Nasi podopieczni chętnie karmili i głaskali kuce i podziwiali kozy oraz Krówkę Dąbrówkę.

Dabrowka 1003 wynikWe wspaniałych nastrojach, ze śpiewem na ustach wróciliśmy do Lublina z głowami pełnymi wspaniałych wspomnień. Dziękujemy darczyńcom dzięki którym mogliśmy zabrać naszych podopiecznych na tak piękną wycieczkę.