A+/A-
baner20

Aktualności

 • Zapraszamy do udziału w zajęciach "Ogólne zasady żywienia Seniorów"

  30.05.2016 r.

  W każdym wieku, a zwłaszcza u osób starszych uzupełnianie składników odżywczych powinno być zgodnie z zapotrzebowaniem metabolicznym organizmu. Błędy żywieniowe Seniorów często prowadzą do powstania niedoborów oraz przyczyniają się do rozwoju wielu chorób.

 • Prelekcje rozwojowe "Moja droga..."

  19.05.2016 r.

  „Bez entuzjazmu nie można zrobić nic wielkiego ani nowego.Jest on tym, co pcha człowieka do przodu (…)” dr Harvey Cushing

 • Wycieczka do Ogrodu Botanicznego "Elżbietówka"

  13.05.2016 r.

  Dzisiaj w kalendarzu 13.05.2016 r, dodatkowo piątek ale dla naszych seniorów to szczęśliwy, wyjątkowy, słoneczny dzień, na który czekali z utęsknieniem. Wybraliśmy się do raju na ziemi, gdzie każdy może odnaleźć kawałek nieba dla siebie. Mowa tutaj o  ogrodzie botanicznym „Elżbietówka”, który mieści się 30 km na wschód od Poznania...

 • Spotkanie z wolontariuszką z Francji

  12.05.2016 r.

  12.06 gościem poznańskiego Oddziału mbU była młodziutka wolontariuszka z Francji Helene Le Petit, pochodząca z Burgundii, działająca w Europejskim Wolontariacie. Helene spotkała się z naszymi seniorkami, żeby opowiedzieć o swoim kraju, jego miejscu w świecie, języku. Panie poznały poszczególne regiony Francji i charakterystyczną dla nich kuchnię.

 • Zajęcia językowe - francuski

  04.05.2016 r.

  Seniorki uczestniczące w lekcjach francuskiego zostały dziś zaskoczone wizytą młodej wolontariuszki z Francji.

 • Spotkanie z dietetykiem Martą Lewandowicz - „Rekonwalescencja po chorobie układu pokarmowego”.

  28.04.2016 r.

  W ostatni czwartek kwietnia Podopieczni poznańskiego oddziału mbU z zaciekawieniem wysłuchali prelekcji dietetyka z Fundacji Dietoterapii i Promocji Zdrowia „KIERUNEK ZDROWIE”, Marty Lewandowicz. Tematyka spotkania związana była z dietą lekkostrawną w wybranych jednostkach chorobowych, dotyczących przewodu pokarmowego (choroba refleksowa przełyku, stany zapalne przyzębia, wrzody żołądka i dwunastnicy, biegunki, zaparcia itp.).

1 2 3 4 5 ... 49