A+/A-
baner16

Aktualności

 • "Warsztaty z herbaty"

  03.02.2016 r.

  Mało kto zna historię, napoju który większość z Nas pija codziennie, i to kilka razy. Początki tego naparu odnajdziemy oczywiście z Chinach, gdzie historia herbaty owiana jest wieloma tajemnicami. W literaturze chińskiej odnaleźć można wzmianki o herbacie już w V wieku przed naszą erą.

 • Bezśnieżnie, ale urokliwie i magicznie - poznańska Wigilia "małych braci Ubogich"

  23.12.2015 r.

  Bezśnieżnie, ale jakże urokliwie i magicznie minęła nasza Wigilia w Stowarzyszeniu. Jak przystało na ten dzień, nie  obyło się bez niespodzianek i cudów. Mimo to, pełni świątecznego nastroju, zasiedliśmy do stołów 18 grudnia. Nie czekając jednak na pierwszą gwiazdę podzieliliśmy się opłatkiem.

 • Świąteczny czas

  04.12.2015 r.

  4 grudnia do poznańskiego Stowarzyszenia "mali bracia Ubogich" dotarła piękna, żywa i pachnąca choinka jako zwiastun nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

 • "Śnieżne kule"

  23.11.2015 r.

  W bardzo zimne, poniedziałkowe popołudnie 23 listopada, kilkoro naszych Seniorek spotkało się by zrobić domową, śnieżną „kule”. Na te zajęcia  z rękodzieła zaprosiła je Małgosia, wolontariuszka, która  w bardzo prosty sposób wyjaśniła wszystkim co będą robić a później to już tylko można było podziwiać owoce tej miłej pracy. Zapraszamy do galerii.

 • Przedszkolaki dla Seniorów

  23.11.2015 r.

  Kilka dni temu pewna Pani przedszkolanka przyszła do siedziby małych braci w Poznaniu z koszem słodkości pieczołowicie zapakowanych i z ręcznie robionymi kartkami. Inicjatorki tej małej ale bardzo miłej akcji postanowiły, że ich dzieci z Przedszkola nr 16 w Poznaniu zrobią coś dla naszych podopiecznych.

 • Kurs pierwszej pomocy

  07.11.2015 r.

  Warto uświadamiać, że pierwszej pomocy może udzielić każdy, a poszerzanie swojej wiedzy w tym zakresie może pozwolić uratować życie drugiego człowieka.

1 2 3 4 5 ... 47