A+/A-
1pro mbUwww4

Aktualności

 • 70 lecie Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich” w Francji

  13.02.2017 r.

  Dnia 13.02.2017 r odbyło się spotkanie z okazji 70 lecia małych braci Ubogich w Francji. Historię działalności Stowarzyszenia, rozwój wolontariatu, biografię założyciela przedstawiła pani Bolesława Retecka - prezes zarządu oddziału poznańskiego. Natomiast o polskiej działalności „małych braci Ubogich” mówiła wieloletnia wolontariuszka i skarbnik Magdalena Gemba.

 • Filcowe zakładki do książek - rękodzieło

  10.02.2017 r.

  Dnia 10.02.2017 r  seniorzy mieli okazję stworzyć  własny pomysł zakładki do książki. Inwencja twórcza nie miała granicy. Jedynym warunkiem było stworzenie tego wyjątkowego przedmiotu za pomocą filcu. Wsparcie w trakcie wykonywanych własnoręcznych projektów udzielała nasza seniorka Aleksandra Kwiatkowska.

 • Napisz coś po chińsku- wykład

  10.02.2017 r.

  Wolontariuszka Marta Tomczak, która studiuje na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu kierunek - sinologia podzieliła się zdobytą dotychczasową wiedzą i umiejętnościami językowymi z seniorami. Przedstawiła w sposób bardzo interesujący prezentację multimedialną o kulturze i tradycji  Chin. Pokazała alfabet chiński i zachęciła seniorki do zgłębienia dalszej wiedzy na temat tego państwa.

 • Spotkanie z aparatem fotograficznym

  09.02.2017 r.

  Dnia 9.02.2017r  odbyły się warsztaty z zakresu nauki fotografowania. Nasz wolontariusz pan Witold Zalas podzielił się z  seniorami dotychczasowymi doświadczeniami, skupił uwagę na swoich osobistych spostrzeżeniach oraz zwrócił uwagę na szczególne czynniki podczas fotografowania. Zaprosił seniorów w świat przygody z aparatem proponując wykonanie osobistych zdjęć i podzielenie się swoimi zdjęciami...

 • ”Szczęście na wyciągnięcie dłoni”

  08.02.2017 r.

  Dnia 8.02.2017 r ruszył cykl spotkań . Seniorzy mieli okazję dowiedzieć się na temat się więcej na temat poczucia szczęścia oraz w grupie wymienić się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami.

 • Czas dla siebie - piękna w każdym wieku

  19.01.2017 r.

  Każda kobieta pragnie czuć się dobrze w własnym ciele oraz mieć poczucie, że uczyniła wszystko co mogła, aby pięknie wyglądać.  Na każdym etapie życia pragniemy coś zmieniać, ulepszać, aby móc odkrywać na nowo atuty swojej urody.

1 2 3 4 5 ... 55