Wakacje jednego dnia w Folwarku Wąsowo

Czerwcowe upały najbardziej doskwierają w miejskim betonie. Osoby starsze przekonują się o tym szczególnie mocno. Jest jednak sposób, by choć na jeden dzień odpocząć od żaru lejącego się z nieba. Wystarczy pojechać na wycieczkę z małymi braćmi!

W tym roku po raz kolejny wybraliśmy się do Wąsowa. Seniorzy uwielbiają to miejsce ze względu na jego niesamowite piękno, spokój oraz zawsze wspaniałą atmosferę. Okoliczna przyroda, kompleks dziewiętnastowiecznych zabudowań, ale przede wszystkim ogromna gościnność – oczarowały nas po raz kolejny.

Pobyt w folwarku rozpoczęliśmy od warsztatów zielarskich. Na stołach leżały świeżo zerwane zioła z których seniorzy przygotowali sole do kąpieli. Następnie prowadzące zaparzyły dla wszystkich ziołowe herbatki a seniorki wzięły się za krojenie kolejnej porcji ziół na pesto. Zapachy unoszące się w powietrzu oraz smak naparu i pieczywa z pesto sprawiły, że można było poczuć się jak w raju.

Po warsztatach przyszedł czas na obiad, który również będziemy długo wspominać. Przygotowany z ekologicznych, wąsowskich upraw krem szczawiowy był prawdziwą ucztą dla podniebienia. Podobnie zresztą drugie danie.

Po chwili odpoczynku wybraliśmy się na spacer. Obejrzeliśmy zabytkowe budynki folwarku, wysłuchaliśmy historii Wąsowa, zajrzeliśmy również do ogrodu, w którym uprawiane są warzywa i zioła, których wcześniej mieliśmy okazję próbować.

Na koniec jeszcze słodki akcent – deser lodowy. Potem wspólne, pamiątkowe zdjęcie i niestety, trzeba było pożegnać Wąsowo.

Na twarzach wszystkich seniorów widać było ogromną radość i zauroczenie tym miejscem. Mamy nadzieję, że dzięki naszym darczyńcom, uda się tam wrócić za rok.

Zapraszamy do galerii zdjęć z wycieczki do Wąsowa.

wasowo 12.06